Op woensdag 10 juni stond Tilburg volledig in het teken van de Nationale Buitenspeeldag. Samen met het kinderwerk van R-Newt organiseerde Willem II op verschillende locaties in de stad activiteiten voor kinderen, met als doel hen te motiveren om meer buiten te spelen.
In onder meer bij de Reeshof, Tilburg-Noord, Oud-Noord, Udenhout en Tilburg-Zuid vonden activiteiten plaats. In sommige wijken zelfs op meerdere locaties tegelijk. Daarnaast was Kingo aanwezig en ontvingen kinderen op alle locaties een Willem II-bal.
Samen buitenspelen
Op de buurtpleintjes stond één belangrijk thema centraal: samen buitenspelen. Want buitenspelen is veel meer dan alleen rennen, voetballen of klimmen.
Buitenspelen draagt bij aan de motorische ontwikkeling, stimuleert sociale vaardigheden en helpt kinderen om gezond en actief op te groeien. Daarnaast zorgt het voor minder stress, meer creativiteit, een betere nachtrust en meer zelfvertrouwen.
Veel plezier
Dat belang werd woensdag op een mooie manier zichtbaar. Meer dan 700 kinderen kwamen in beweging tijdens een middag vol sport, spel en plezier. Er werd gevoetbald, gerend, geklommen en vooral volop buiten gespeeld.
Bericht delen