Willem II start pilot sectoruitbreiding lange zijde
Fotografie door
Toin Damen

Willem II start tijdens de thuiswedstrijden tegen PEC Zwolle en Heracles Almelo een pilot met sectoruitbreiding aan de lange zijde van het Koning Willem II stadion. De vakken E, F, G, H en J worden daarbij tijdelijk samengevoegd tot één sector. De club heeft hiervoor toestemming gekregen van de gemeente Tilburg en de politie. Met deze stap wil Willem II het comfort en de gastvrijheid in en rondom het stadion verder verbeteren.

Begin dit seizoen is het Koning Willem II stadion opgedeeld in verschillende sectoren. Na het betreden van het stadion via de tourniquets is verplaatsing enkel mogelijk op de publieksomloop en richting de nieuwe horecapunten binnen de eigen sector.

Ruimte 
Na de eerste thuiswedstrijden van het seizoen is Willem II direct aan de slag gegaan om het stadionbezoek voor supporters verder te verbeteren. De invoering van de sectorindeling bracht verschillende veranderingen met zich mee, waaruit via enquêtes waardevolle inzichten en suggesties vanuit de achterban naar voren kwamen. Zo zijn de wachtrijen al in een vroeg stadium aangepakt en bleven er op langere termijn aandachtspunten die vragen om verdere verbetering.

Op advies van het Supportersplatform is onder meer gekeken naar het vergroten van de bewegingsruimte binnen de sectoren. Op basis daarvan heeft Willem II een plan ontwikkeld om supporters meer ruimte te bieden. Na goed overleg met de gemeente Tilburg en de politie is besloten om tijdens de genoemde wedstrijden een pilot te starten met de lange zijde (vakken E t/m J).

Pilot
Tijdens de pilot vormen de sectoren aan de lange zijde (E t/m J) één sector. Supporters van deze vakken kunnen zich, naast de publieksomloop en horecapunten binnen hun eigen sector, tijdens de rust ook buiten het stadion verplaatsen binnen de afgebakende en verruimde sector. Deze werkwijze biedt Willem II, in samenwerking met horecapartner Bonheur Horeca Groep, de kans om extra sanitaire- en horecavoorzieningen aan te bieden. Tegelijkertijd ontstaat er meer bewegingsruimte voor de supporters op de lange zijde.

Supporters van de vakken E t/m J ontvangen aanstaande donderdag per mail meer informatie over de praktische invulling en werkwijze van de pilot in de pre-match nieuwsbrief voor Willem II – Heracles Almelo

Gezamenlijke verantwoordelijkheid
Het betreft een pilot waarbij de sector tijdelijk wordt vergroot. De ambitie is om op langere termijn ook voor meerdere sectoren een passende oplossing te bieden. Deze pilot is een eerste stap en vraagt om een gezamenlijke verantwoordelijkheid: verplaatsing naar andere vakken blijft uiteraard niet toegestaan. 

Wanneer de pilot na een zorgvuldige evaluatie succesvol verloopt, zet Willem II — samen met de gemeente Tilburg, de politie en haar supporters — graag verdere stappen richting een nog gastvrijere en veiligere wedstrijddagbeleving voor alle Willem II’ers.
 

Bericht delen